» Home

Fotoszyba - szyba ścienna

Niech Twoje wnętrze rozbłyśnie!

Fotoszyba, inaczej szyba ścienna czy fotoobraz, najczęściej spotykana jest w 2 formach: 1 - panelu szklanego, z angielskiego: splashback (czyli oszklony tył - wydruk wykorzystywany do zabezpieczenia np ścianki pod okapem, przy blacie kuchennym lub innego elementu w łazience), oraz 2 - obrazu na szkle.

Wielką zaletą szkła jako tworzywa do wydruku jest to, że zmienia się pod wpływem światła. Jeżeli tylko słońce wyjrzy zza chmur - zajrzy również do Twojego wnętrza! Dlatego fotoszyba to świetna alternatywa dla innych form zabezpieczenia ściany nad kuchnią lub obrazów w tradycyjnych ramach.

Nowa technologia, wysoka jakość - profesjonalnie wykonana fotoszyba

Zwiększające się zapotrzebowanie na nietypowe i spersonalizowane produkty spowodowało rozwój technologii drukowania. W wielu drukarniach i punktach usługowych można zamówić zdjęcia na poduszkach, torbach, kubkach, fotoksiążki… Pojawiła się również usługa drukowania bezpośrednio na szkle.

Jednak fotoszyby wykonywane są najczęściej nie przez punkty druku wielkoformatowego, a przez profesjonalne szklarnie lub firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz. Wymaga tego wyjątkowe tworzywo, jakim jest szkło – które jest delikatne i wrażliwe na “obróbkę”, a zarazem musi być na tyle mocne aby wytrzymać wieloletni proces eksploatacji we wnętrzach.

Z tego powodu wydruki na szkle to najczęściej produkt wyspecjalizowanych firm wnętrzarskich. Nierzadko wymagają również wiedzy w zakresie montażu. Jako firma, która może taką jakość zaproponować i która wybrała fotoszyby, czy szyby ścienne jako swój flagowy produkt, chcielibyśmy przybliżyć Państwu największe zalety tych produktów:

Zalety naszych produktów

Tworzywo

Oferujemy Państwu 4 tworzywa w kilku wariantach do wyboru:

 • szkło float 4mm
 • szkło float hartowane 4mm
 • szkło optiwhite zwykłe 4mm
 • szkło optiwhite hartowane 4mm
 • lacobel
 • szkło float 5mm
 • szkło float hartowane 5mm

Technologia

Stosujemy 2 technologie. Jedną z nich jest nadruk bezpośrednio na szkle wykonany z pomocą specjalnej drukarki. Drukarka zapewnia żywe kolory i doskonałą jakość wydruku. Drugą proponowaną metodą jest laminowanie - sprawdza się ono szczególnie w częściowo przezroczystych projektach najczęściej wykonywanych do łazienek np. na ściany prysznica. Również zapewnia trwałość i piękny kolor.

Uwaga! Nasz produkt to nie naklejka na szkle. Jest on estetyczny, równo rozłożony i nie odkleja się od powierzchni. Wydruk doskonale oddaje barwy zdjęcia i nie blaknie.

Jakość

Każde zdjęcie, które otrzymujemy do druku jest sprawdzane przez specjalistę pod kątem jakości. Dzięki temu masz pewność, że druk na szkle będzie wysokiej jakości. Polecamy Państwu szczególnie druk zdjęcia w żywych kolorach i mocno doświetlone - to one najlepiej prezentują się na błyszczącej, szklanej tafli wydruku.

Estetyka

Korzystając z wydruku bezpośrednio na szkle możesz opowiedzieć swoją historię w swoim wnętrzu. Możliwość łączenia formatów i tematów zdjęć w różnych pomieszczeniach spowoduje, że Twoje wnętrze może się zmienić w całą historię Twoich podróży, Twojej rodziny lub Twojego życia. Wydruk bezpośrednio na szkle pasuje do każdego wnętrza - drewnianego, pełnego ceramiki, sterylnego. Nie niszczy się i nie zdezaktualizuje jak większość ramek.

Szkło to nowoczesne i stylowe tworzywo.

Na druk na szkle łatwiej się zdecydować niż na ramkę - proces wybierania ramy jest poza nami - interesuje nas tylko wydruk. Jeżeli wiele miesięcy zastanawiałeś się, co powiesić na własnej ścianie, to wiesz, że skrócenie tego procesu o tylko 1 krok zbliży Cię do celu jakim jest ozdobienie wnętrza wydrukiem!

Funkcjonalność

Fotoszyby można wykorzystać w bardzo różnorodny sposób:

 • podczas prezentacji artystycznych i wystaw w galeriach
 • jako elegancką reklamę w biurze czy firmie
 • jako zabezpieczenie kuchni i łazienki przed działaniem wilgoci, tłuszczu, pary
 • jako ścianki prysznica i inne ścianki działowe w łazienkach
 • w sklepach do prezentacji produktu
 • jako estetyczną formę drukowania trofeów, certyfikatów i dyplomów
 • elementy pamiątkowe na nagrobek, np zdjęcie, ikona itp.
 • do wydrukowania motta, lub indywidualnych zawieszek na drzwi

Zamontować obraz na ścianie można samodzielnie korzystając czy to ze specjalistycznego kleju, który znajdą Państwo w naszej ofercie (jedna tubka wystarczy do oklejenia xx powierzchni), czy to korzystając z popularnej ostatnio taśmy montażowej.

 
 


zainspiruj się
zobacz także